BIJŪNŲ LIEPA

Su Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniais gana dažnai lankomės miške. Čia ne tik pramogaujame, bet ir prižiūrime, tvarkome mišką nuo šiūkšlių,o taip pat daug mokomės apie miško gyvūniją, augalus.Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad netoli mūsų kaimo auganti Lausgenių eglė yra vienas aukščiausių medžių Lietuvoje (beveik 44 metrai).

Todėl ir mes su savo mokyklos-daugiafunkcio centro vaikais, vieną dieną išsiruošėme į žygį, kurio tikslas buvo atrasti ir išmatuoti storiausią Bijūnų medį.Deja ,tik tas žygis buvo labai trumpas, nes storiausias, kaip manoma, Bijūnų medis – mažalapė liepa, auga visai šalia mūsų centro, Mokyklos gatvėje.

Išmatavus liepos apimtį (krūtinės aukštyje), gavome 4 metrus. Pagal tai galime daryti išvadą, kad medžiui yra apie 250 metų (o gal ir dar daugiau, atsižvelgiant į nelabai derlingus mūsų Bijūnų dirvožemius).

Bijūnų liepa – tai medis menantis dar Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, Napoleono karo žygį, abu XIX amžiaus sukilimus, išlaikęs dviejų Pasaulinių karų išbandymus.Ši liepa gyvybinga, kasmet gausiai žydinti ir priviliojanti medunešiui daugybę bičių, kurios dažnai čia įsigudrina ir naujas šeimas – spiečius sukurti.

Taigi toks tas didžiausias Bijūnų medis. O gal kažkas žino dar storesnį ir senesnį medį augantį Bijūnuose ar jų apylinkėse? Rašykit ir pasidalinkit!

 

 

Dainius Jurgelevičius

Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro

neformalaus ugdymo organizatorius