Bijūnai – kovotojų už Lietuvos nepriklausomybę žemė

2019 –ieji paskelbti Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metais.Taip siekiama tinkamai įvertinti Lietuvos savanorių, kariuomenės ir kitų piliečių indėlį Nepriklausomybės kovose (1919-1920), ginant ką tik atkurtą Lietuvos valstybę ir pagerbti visų kovojusių ir žuvusiųjų už Lietuvą atminimą.

Bijūnų ir jų apylinkių gyventojai drąsiai gali didžiuotis ir visiems skelbti žinią, kad jie yra Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorių ainiai.Net 63 šeimos savanorių gyveno Bijūnuose po Nepriklausomybės kovų.

Norėdami ir mes kažkiek prisidėti prie savanorių atminties pagerbimo, gegužės 8 d. su Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniais vykome į pažintinę kelionę apie Bijūnų ir jų apylinkių kovotojus už Lietuvos nepriklausomybę.Kelionės metu aplankėme keletą, dar pačių Lietuvos savanorių įkurtų sodybų, savanorių žemių riboženklius.Taip pat aplankėme menamą Lietuvos partizano kapą, kur vaikai padėjo lauko gėlių.

Ši išvyka mūsų vaikus paskatins dar labiau didžiuotis savo gimtaisiais Bijūnais ir jų garbinga praeitimi.

 

 

 

 

Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro

neformalaus ugdymo organizatorius

Dainius Jurgelevičius