Edukacinė išvyka „Žvakių liejimas“ Aukštadvario regioninio parko lankytojų centre

Vasario 2-osios dienos popietę Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai lydimi mokytojos Vidos Matkevičienės ir neformalaus ugdymo organizatoriaus Dainiaus Jurgelevičiaus išsiruošė į Aukštadvario regioninio parko lankytojų centrą.

Čia mūsų laukė parko lankytojų centro administratorė Ema Stanulionienė su paruošta edukacine programa apie senovinius žvakių liejimo būdus. Taip sutapo, kad vasario 2-ąją yra švenčiamos Grabnyčios. Šią dieną bažnyčiose šventinamos žvakės, dar vadinamos graudulinėmis arba grabnyčiomis. Todėl vaikai ne tik išgirdo pasakojimus apie žvakių liejimo būdus senovėje, bet ir patys galėjo išbandyti šį darbą gyvai ir savo rankomis pasigamino po graudulinę žvakelę. Nors žvakių liejimas yra gana ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas, tačiau laikas Aukštadvario regioninio parko lankytojų centre neprailgo ir tų keletas valandų prabėgo labai greitai.

Namo grįžome kūpini įspūdžių bei naujų žinių.

 

Dainius Jurgelevičius
Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro
neformalaus ugdymo organizatorius