Jaunųjų šaulių stovykla „Tarnauju Lietuvai“

Jau ketvirtus metus Lietuvos šaulių sąjunga kartu su Bijūnų pagrindine mokykla organizavo jaunųjų šaulių vasaros stovyklą „Tarnauju Lietuvai“. Į stovyklą Bijūnuose susirinko 57 vaikai iš Bijūnų, Onuškio, Lentvario, Trakų irSenųjų Trakų.
Penkias dienas vaikai gyveno pagal kariškas taisykles. Miegojo palapinėse, valgė lauko sąlygomis gamintą maistą, vykdė vadų įsakymus. Vyko rikiuotės, maskavimosi, išgyvenimo pratybos.
Užsiėmimus organizavo kariuomenės instruktoriai Ieva Skinulytė, Evaldas Šeduikis ir Pranas Skinulis. Vyko šaudymo į taikinius bei šaudymo į judančius taikinius varžybos. Aprūpinti specialia įranga vaikai miške išbandė jėgas šratasvydžio rungtyje.
Stovyklos uždaryme dalyvavo Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai Nijolė Romaškienė, Darius Bartkevičius ir Edita Gudelienė. Visiems stovyklos dalyviams buvo įteikti stovyklos baigimo pažymėjimai, kareiviškos kepurėlės. Rungčių nugalėtojams buvo įteikti diplomai ir kamuoliai.
Šaudymo rungties nugalėtojais tapo Ieva Baltušytė, Paulina Mažuolytė, Gabija Šidlauskaitė, Edvinas Kvedaravičius, Justas Staniunaitis, Antanas Juškėnas ir Adomas Rabcevičius. Šaudymo į judančius taikinius nugalėtojai: Erika Navikaitė, Monika Baškevičiūtė, Katryna Fronskaja, Petras Kadoš, Rokas Ravinskis ir Justas Žukauskas.
Padėkomis už akyvų dalyvavimą stovyklos veikloje apdovanoti Aurimas ir Edmundas Paulauskai, Linas Dobrovolskas. Vardine padėka už buvimą tikru jaunojo šaulio pavyzdžiu, kitų motyvacijos kėlimą ir aktyvų dalyvavimą stovyklos veikloje apdovanotas jaunasis šaulys Lukas Blaževičius.
Vaikai smagiai praleido laiką, susirado naujų draugų. Tikimės, kad stovykla remiama Trakų rajono savivaldybės, Lietuvos šaulių sąjungos, ir kitąmet kvies vaikus savaitę pagyventi kareivišku ritmu.

Stovyklos organizatorius Kęstutis Blaževičius