Kovo 11 –oji paminėta Bijūnuose

Nuo 1990 metų ši diena kiekvieno iš mūsų širdyje yra išskirtinė ir visada išliks sutelktumo, ypatingo bendrumo ir kilnių idėjų simboliu.

Kovo 10 dieną Bijūnų pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tą dieną visus susirinkusius apėmė bendras vienybės jausmas ir džiugi nuotaika. Renginio metu buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, Bijūnų pagrindinės mokyklos mokinių sukurtas ir parodytas video sveikinimas Kovo 11-osios progai. Pavasariškai suskambo pradinių klasės mokytojos Rimutės Miseliūnienės ir mokyklos mokinių atlikta daina apie Lietuvą, kuria ir buvo baigta minėjimo pirmoji dalis.

Po minėjimo nutarėme įsitikinti, ar gerai esame išmokę tų dienų istoriją ir po to sekusius įvykius, viktorinoje „Ką aš žinau apie savo šalį Lietuvą?“ ir „Lietuva – mano šalis“, kurioje reikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su lankytinomis vietomis, tikėjimu, kalba, Lietuvos istorija. Viktorinoje dalyvavo mažiausieji minėjimo dalyviai: ikimokyklinukai, priešmokyklinukai, pradinukai. Taip pat buvo suburtos 4 komandos pagal Lietuvos regionus – Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Dzūkijos iš vyresniųjų 5-10 klasių mokinių. Renginio metu mokiniai galėjo ne tik pasitikrinti savo žinias, bet ir smagiai praleisti laiką. Klausimai buvo sudėtingi, verčiantys pagalvoti. Mokiniai sprendė kryžiažodžius ir atliko kitokias užduotis. Renginio pabaigoje visoms komandoms buvo įteiktos saldžios dovanos, už kurias dėkojame Trakų kultūros rūmams.