Minint Spalio 4-tąją, Pasaulinės gyvūnijos, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną

Spalio 4 yra Pasaulinės gyvūnijos, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Minint šią dieną, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Rima Krasnogirienė vedė pamokėlę–viktoriną vaikams „Ką žinome apie gyvūnus“, Trakų rajono Bijūnų mokykloje-daugiafunkciame centre.
Atvykus pasitiko būrelis įvairaus amžiaus vaikų. Pamokėlę jie klausė įdėmiai, noriai ir labai emocianaliai atsakinėjo į klausimus apie gyvūnų pažinimą, gyvūnų gyvensenos įpatumus, gyvūnų gyvenimo trukmę ir pan. Vaikai yra nuostabūs klausytojai, neslepiantys jausmų. Jaučia gailestį matant sužeistą gyvūną, išreiškia džiūgesį matant sveiką ir laimingą augintinį. Jie puikiai supranta, kad augintinio pasirinkimas yra labai svarbus darbas, nes jis tampa jiems draugu, kurį reikia šerti, išvesti, su juo žaisti, globoti, rūpintis, o svarbiausia - mylėti.
Be meilės gyvūnams būtų labai sunku dirbti veterinarijos srityje, nes tai yra bene svarbiausias reikalavimas. Daugelis iš šių vaikų tikriausiai neabejodami padėtų sergančiam, sužeistam, alkanam, benamiui gyvūnui augintiniui.
Tikriausiai ne veltui yra sakoma, kad gydytojas gydo žmogų, o veterinarijos gydytojas – visą žmoniją.Rima Krasnogirienė
VMVT Trakų VMVT
Vyriausioji veterinarijos gydytoja - inspektorė