Pažintinė ekskursija

 Vėsų, bet saulėtą, spalio 23 rytą mūsų mokyklos mokiniai kartu su mokytojais ir savo tėveliais išsiruošė į pažintinę kelionę.
   Pirmasis sustojimas buvo Vievio kelių muziejuje.Su kelių tiesimo istorija susipažinti mus pakvietė muziejaus įkūrėjas Juozas Steponkevičius. Čia pamatėme, kokie įrankiai buvo naudojami tiesiant pirmuosius kelius, kaip atrodė kelių tiesimo technika ir dar daug kitų muziejaus įdomybių.
   Kelionę tęsėme legendomis ir padavimais apipintoje pirmojoje Lietuvos sostinėje- Kernavėje. Kernavės archeologijos ir istorijos muziejuje susipažinome su pirmosios Lietuvos sostinės gyvenimu ir archeologiniais radiniais. Vyresnių klasių mokiniai edukacinio užsiėmimo „Nuo tyrimo iki eksperimento“  metu sužinojo, kad svarbiausi tolimos praeities liudininkai yra žmogaus naudoti daiktai. Mažieji dalyvavo edukaciniame užsiėmime“Viru viru košę‘. Jo metu keliavo į tolimą praeitį. Sužinojo, kada ir kodėl reikėjo nulipdyti pirmąjį puodą, o po to ir patys puodus lipdė.Vėliau kopėme į piluiakalnius, grožėjomės atsivėrusiais nuostabiais vaizdais.
  Kernavėje mažieji dar lankėsi skulptoriaus Hendriko Orakausko studijoje „Šulinys“ ir puikiai praleido laiką. Galerijos kiemelyje šaudė patranka „Atlantida“.Išbandė karietą „Kernavės taksi“. Pažaidė mini krepšinį „Varlius“ ir kitus lauko žaidimus.
  Dūkštose apžiūrėjome Neries regioninio parko lankytojų centrą. Vyriausias specialistas Saulius Pupinis pravedė puikią ekskursiją po tikrą lietuvišką sengirę.
   Grįždami į namus aplankėme netoli Trakų esančią Angelų kalvą.
  Džiaugiamės, kad tiek daug įspūdžių galima patirti keliaujant po Lietuvą.