PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ ŽYGIS

PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ ŽYGIS

BIJŪNŲ APYLINKIŲ ĮDOMYBĖS“

 

 

Spalio 20 d. šeštadienį, prie Bijūnų mokyklos- daugiafunkcio centro, nuo pat ryto rinkosi pažintinio žygio dalyviai. Žygeiviai iš Bijūnų, Aukštadvario ir Trakų (iš viso jų buvo 30), patraukė iš anksto numatytu maršrutu po Bijūnų apylinkes.

Dalis žygio dalyvių pasirinko šiaurietišką ėjimą su lazdomis. Juos ėjimo technikos mokė ir lazdomis aprūpino Trakų visuomenės sveikatos biuro direktorė Zita Norkienė.

Žygio metu, aplankyta nemažai istorinių, archeologinių ir gamtos įdomybių, esančių Bijūnuose (Senosios Bijūnų ir Nečiūnų kapinės, senieji kaimo riboženkliai, Alkakalnis, ledynmečio įgriūva dar vadinama „Velnio duobės“ seserimi, akmens amžiaus gyvenvietę).

Daug įdomių istorijų, apie Bijūnų, kaip Lietuvos nepriklausomybės kovų savanorių kaimo, susikūrimą, papročius ir žemėvaldą papasakojo buvusi Bijūnų bendruomenės pirmininkė Irena Stankevičienė, o apie Velnio duobės seserį- Saulius Valius.

Su puikiu oru ir gera nuotaika, žygio dalyviai be didelio vargo įveikė 12 kilometrų maršrutą.

Tokiose pėsčiųjų išvykose, puikiai suderinamas sveikas gyvenimo būdas, savo krašto pažinimas ir bendruomeniškumo ugdymas. Todėl ir ateityje planuojame rengti tokio pobūdžio žygius, juose sulaukiant dar daugiau dalyvių.

 

Dainius Jurgelevičius

Bijūnų mokyklos- daugiafunkcio centro neformalaus ugdymo organizatorius, žygio organizatorius ir vadovas.