Paskaita jauniesiems šauliams

Šių metų gruodžio 9 dieną Bijūnų pagrindinėje mokykloje vyko radijo ryšio mokymai. Į svečius pas mokyklos jaunuosius šaulius atvyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės Štabo aprūpinimo kuopos Ryšių būrio Laidinio ryšio skyriaus vadas Grandinis Tadas Petryla.

Susirinkusiems jauniesiems šauliams ir norintiems jais tapti instruktorius vedė paskaitas apie radijo ryšį: supažindino su saugumo reikalavimais, fonetine abėcėle, procedūriniais žodžiais. Be abejo, didžiausią susidomėjimą kėlė galimybė padirbėti su radijo stotimi L-3501 (Elsis). Išgirstą ir pasižymėtą informaciją teko pritaikyti ir praktiškai vykdant procedūras „Ryšio patikrinimas“ ir „Pranešimas“. Drąsiausieji ryžosi savarankiškai užmegzti ryšį ne tik iš klasės bet ir kitų mokyklos patalpų. Nors mokymai truko pusantros valandos, tačiau tiek patiems mažiausiesiems, tiek vyresniesiems laikas prabėgo labai greitai ir vaikai labai nenoriai atsisveikino su instruktoriumi. Tai jau antri mokymai Bijūnų pagrindinėje mokykloje vedami Krašto apsaugos savanorių. Pavasarį šauliams buvo pristatyti Lietuvos kariuomenės šaunamieji ginklai.

Už vykusius mokymus jaunųjų šaulių vardu ačiū tariame Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadams, asmeniškai instruktoriui Tadui Petrylai ir mokymus organizavusiam Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių dešimtosios rinktinės vadui Tomui Grabauskui. Tikimės, kad panašūs mokymai vyks ir ateityje.

 

Kęstutis Blaževičius

Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių dešimtosios rinktinės Trakų šeštosios kuopos šaulys, jaunųjų šaulių būrio vadas