Pavasario atostogos –jaunųjų šaulių mokymuose

Kovo 21- 24 dienomis Vilniaus apskrities šaulių 10–oji rinktinė organizavo jaunųjų šaulių mokymus.

Vilniuje, Gedimino štabo batalione, vyko I- osios pakopos mokymai pradedantiesiems jauniesiems šauliams. Juose dalyvavo ir Bijūnų pagrindinės mokyklos mokiniai, šiemet kovo11 - ąją dieną priėmę jaunųjų šaulių pasižadėjimus. Jaunieji šauliai buvo mokomi išgyventi miške, statytis palapines, bet kokiu oru sukurti laužą. Vyko rikiuotės, šaudymo pratybos. Kursus lankė ir išlaikę egzaminus I- osios pakopos pažymėjimus gavo devintokai Neringa ir Deimantas Paulauskai, septintokai Jonas ir Aurelijus Paulauskai, šeštokė Vitalija Narbutaitė.

Devintokas Aurimas Paulauskas Rukloje, Algirdo motorizuotame pėstininkų batalione, praėjo IV- osios pakopos įvadinį kursą. Tai mokymai, skirti pažengusiems jauniesiems šauliams. Dalyvauti mokymuose turėjo teisę tik penki Vilniaus apskrities jaunieji šauliai. Jų metu šauliai mokomi taktikos, ginkluotės valdymo, Lietuvos Šaulių sąjungos statuto. Vyksta įvairios pratybos.

Smagu, kad mokiniai ir taip leidžia savo pavasario atostogas.

 

Kęstutis Blaževičius

Lietuvos Šaulių sąjungos Trakų 6 kuopa