Tradicinės Užgavėnės Bijūnuose

Užgavėnės – viena savičiausių, šurmulingiausių ir žaismingiausių kalendorinių švenčių. Nors gamta sumaniai ir skubiai ,,slepia" paskutinius žiemos ženklus, būtina laikytis lietuvių liaudies tradicijų. Ne veltui seni žmonės sako: ,,Jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.“ Kai kaukės buvo pagamintos, o blynai iškepti, visi bijūniečiai traukė į Bijūnų pagrindinės mokyklos kiemą, kur šoko, dainavo. Kiekvienas turėjo galimybę pasipuikuoti savo sukurta Užgavėnių kauke. Vyko Lašininio ir Kanapinio kova, kurią žinoma laimėjo Kanapinis, o tai reiškia, kad pavasaris jau visai čia pat. Pasibaigus kovai, visi persirengėliai apjuosė laužavietę su didžiule More ir linksmai dainuodami Užgavėnių dainas, sukosi ratelyje. Šventė yra pagoniška, tačiau glaudžiai susieta su krikščionybe, mat švenčiama likus 7 savaitėms iki šv. Velykų, Pelenų trečiadienio išvakarėse.