Užgavėnės

Pasiruošimas Užgavėnėms mokykloje šiemet prasidėjo nuo vasario vidurio. Pirmiausiai susirinkę individualiai ir grupelėmis mokiniai gaminosi kaukes, mokėsi Užgavėnių dainų, ratelių, aptarė kaukių reikšmes, persirengėlių funkcijas. Mokyklos mokiniai pagamino įspūdingą Morę, paruošė Užgavėnių kaukių parodėlę mokyklos fojė. Užgavėnių išvakarėse mokykloje vyko edukacinės pyragėlių kepimo pamokėlės.
Užgavėnių rytas Bijūnuose prasidėjo Kaziuko muge, vėliau vyko linksmybės Užgavėnių šventėje: gausus būrys persirengėlių šoko lietuvių liaudies ratelius, dainavo, triukšmavo, skelbė Užgavėnių papročius, linkėjo sveikų ir derlingų metų. Ingrida Česonytė pradžiugino šventės dalyvius, kurie galėjo pajodinėti jos žirgu ir poniu, kas pagal lietuvių liaudies papročius, žada gerą derlių ateinantiems metams.
Visus susirinkusiuosius bendruomenės šeimininkės vaišino karšta žolelių arbata, sočiais bulviniais blynais, lašiniais, dešromis, namine duona, obuoliais, todėl visi šventėje dalyvavę buvo sotūs, daug šoko, dainavo, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, kurią, žinoma, laimėjo Kanapinis. Galiausiai ant laužo sudeginome ligas, apkalbas, nelaimes, nesėkmes ir kitas blogybes ir pačią nelabosios žiemos dvasią – Morę. Kadangi blynų ir kito maisto neliko nė kvapo, šventės pabaigoje buvo priminta, kad po Užgavėnių septynias savaites teks pasninkauti ir sveikiems sulaukti pavasario.