Vėl ruduo, vėl Rugsėjo 1-oji...

Rugsėjo pirmoji - šventė visiems - dideliems ir mažiems. Juk tai mūsų ir mūsų vaikų šventė. Vieni ateina mokytis, kiti – mokyti, treti palydi savo vaikus, o dar kiti tiesiog prisimena savo mokyklą ir mokytojus. Žmogus mokosi didžiąją savo gyvenimo dalį. Taigi Rugsėjo 1-oji tarsi viso gyvenimo šventė, sušildanti kiekvieno širdį.
Tad Rugsėjo 1-oji atkeliavo ir į Bijūnų pagrindinę mokyklą, sukvietusi visus mokinukus į didžiulę šventę, kuri vainikavo mokslo metų pradžią. Šią dieną galėjome pasidžiaugti gausiu tėvelių ir vaikų būriu. Visi išsiilgę mokyklos, mokytojų, knygų, draugų ir naujų žinių skubėjo į mokyklą.
Rugsėjo 1-osios šventė prasidėjo skambant mokykliniam varpeliui. Bijūnų pagrindinės mokyklos 10 klasės abiturientai į šventę atlydėjo mūsų mažiausiuosius – pirmokėlius. Mokiniai, tėveliai, svečiai šį būrį pasitiko plojimais. Dešimtokams ši šventė šioje mokykloje paskutinė, o pirmokams ji svarbi, nes tai jų kelio po mokslo ir žinių šalį pradžia.
Renginio metu mokiniai šventės dalyviams skyrė nuotaikingas eiles, sugiedojo Lietuvos Respublikos himną, pažiūrėjo skaidres apie praėjusių mokslo metų veiklą.
Visus mokinius ir juos atlydėjusius tėvus su Mokslo ir žinių diena pasveikino mokyklos direktorė Vanda Jurgelevičienė, ji ne tik linkėjo sėkmingų mokslo metų mokiniams, sveikatos, kantrybės, bet kartu pasidžiaugė gausiu į šią šventę susirinkusiųjų būriu bei mokyklos pedagogų kolektyvą papildžiusiais naujais mokytojais. Ypatingo dėmesio sulaukė pirmokai, gavę iš mokyklos direktorės Lietuvos pirmoko pasą bei, kaip ir kasmet, dešimtokų dovanas. Pirmos klasės mokytoja Vida Matkevičienė pasveikino visus, kurie šiemet pirmą kartą pravėrė mokyklos duris. Bijūnų bendruomenės vardu sveikinimo žodį tarė bendruomenės narės Nastazija Karpičienė ir Birutė Gaidulienė. Šventės pabaigoje jos pakvietė visus į klases pasivaišinti Bijūnų bendruomenės dovanotais ledais.
Milė Blaževičienė
Trakų kultūros rūmų Bijūnų padalinio administratorė, projektinės veiklos koordinatorė