Laisvės gynėjų diena Bijūnuose

Sausio 13-oji mūsų tautai yra išskirtinė diena – tai krauju aplaistyta diena, kuri mums dar ir dar kartą primena apie nelengvą mūsų valstybės laisvės kelią.

Minėdama Laisvės gynėjų dieną, Bijūnų pagrindine mokykla bendradarbiaudama su Trakų rajono kultūros rūmų Bijūnų padaliniu ir Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities karaliaus Mindaugo 10 rinktinės Trakų 6 kuopos jaunaisiais šauliais organizavo renginį „Už laisvę Tėvynei, kurioje dabar gyvename, už rytą, kurį pasitinkame kiekvienas iš mūsų“ .

Sausio 13-osios įvykiams ir laisvės gynėjams pagerbti skirtas renginys prasidėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai, jaunieji šauliai mokyklos languose įžiebė žvakutes, vienybės ir atminimo simbolius. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą. Visiems, atėjusiesiems į renginį, buvo dalinami neužmirštuolės žiedeliai, kuriuos kiekvienas įsisegė į atlapą. Taip prisidėjome prie nacionalinės iniciatyvos „Neužmiršk“. Tai sausio 13 - osios atminties ir pagarbos ženklas.

Renginyje dalyvavo mokiniai, pedagogai, šauliai, bijūniečiai. Renginio metu mokyklos direktorė Vanda Jurgelevičienė pasakojo apie skaudžią tragediją, įvykusią prieš 23 metus. Jos išsakyti prisiminimai sujaudino susirinkusiuosius, paskatino ne vieną jauną žmogų susimąstyti apie tokias vertybes kaip laisvė, Tėvynės meilė, patriotizmas. Skambėjo Lietuvos Respublikos himnas. Literatūrinės – muzikinės kompozicijos metu jaunieji šauliai skaitė eiles, kartu su būrio vadu, mokyklos mokytoju, šauliu Kęstučiu Blaževičiumi dar kartą priartino mus prie kiekvieno iš sausio 13-ąją žuvusiojo gyvenimo. Jaunieji šauliai uždegė žvakutes žuvusiems 1991 m. sausio įvykiuose, o jų atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

Po minėjimo visi drauge susibūrė eisenai po gimtąjį Bijūnų kaimą, skirtai Sausio 13-osios aukoms atminti. Įveikę dviejų kilometrų atstumą, nešini Lietuvos Respublikos ir Lietuvos šaulių sąjungos vėliavomis, visi eisenos dalyviai vaišinosi karšta arbata, kareiviška koše, kurią vaikams paruošė šaulė Milė Blaževičienė kartu su bendruomenės nare Nijole Jankauskiene ir mokyklos mokytojomis Rimute Miseliūniene, Vida Matkevičiene ir Janina Paliokiene.

Tik pažindami ir gerbdami praeitį, galime kurti Lietuvos ateitį. Tai diena, iš kurios semiamės stiprybės ir vienybės. Turime džiaugtis laisve ir pagerbti tuos, kurie ją iškovojo.